Gęsi i disco polo

środa, Listopad 5, 2014 3 0

Jest taka strona na Facebooku, dla wielbicieli ptaków. Lubię, z przyjemnością nawet zaglądałam. Aż do dziś. O co afera? O telewizję, gwiazdę disco polo i gęsi. Ale do rzeczy.maxresdefault

 

Cała afera rozpętała się o to że niejaki Niecik Tomasz, gwiazda disco polo w programie „Tata sam w domu” skubie gęś. Skubie wraz z kobietami, które robią to w celu pozyskania puchu. Nie dręczy umyślnie, ot po prostu uczy się to robić wraz z osobami, które z tego żyją.I cała Polska musi to oglądać! Ja tam widziałam drastyczniejsze sceny…
Więc na znak protestu organizacje postanowiły napisać do producenta programu, pewnie z postulatem zdjęcia programu z wizji.
Jak to dziś jest, że oczekujemy od mediów poprawności politycznej? Dlaczego udajemy, ze świat wokół nas pełen jest różowych jednorożców rzygających tęczą? Choć zastanawiam się czy i to byłoby poprawne politycznie.
Zafiksowaliśmy się na wrzucaniu na portale społecznościowe kotów wleczonych za autem, podpalanych psów i takich hardkorów. Bo bardzo kochamy zwierzęta. Udostępnienie, jeden klik i spływa na nas poczucie, że przyczyniliśmy się do naprawy świata. Tacy jesteśmy zajebiści w końcu no nie?!
Ludzi trochę mniej kochamy, dziecko za ścianą płacze pewnie bo chore, nie dlatego, że podniesione głosy mogą świadczyć, że ktoś je dręczy. Komunikaty o przemocy z tv, filmy z mordobiciami nas nie ruszają. To tylko ludzie.
A wracając do gęsi. Ta w lodówce w sklepie, którą kupimy na Świętego Marcina też kiedyś została oskubana. Puch z nich wypełnia ciepłą kołdrę i śpiworek do sanek.
Owce też nie beczą z radości na strzyżenie, ale wełniane skarpety na zimę jak znalazł.
W komentarzach na temat rzeczonego zdjęcia napisano mi, że można nosić buty ze skóry ale walczyć. Ano można. Wszystko można.
Bo przecież świnie w chowie przemysłowym, całe dnie spędzają prostując swoje raciczki na połaciach łąk, gdzie ryją sobie do woli a potem luksusowym wozem jadą z uśmiechem do rzeźni, gdzie czekają na ogłuszenie kręcąc ogonkiem.
Dziś mi się już wylało, za wszystkie czasy. Czytając skretyniałe komentarze ludzi oderwanych od rzeczywistości, świadczące wprost o hipokryzji.
Najbardziej chyba zbulwersowało pseudoekologów, ze pokazano gęś ku uciesze gawiedzi. Chłop na wiosce gęś skubie! Afera na skalę ogólnopolską prosząca się o interwencję TOZ.
A może właśnie po to pokazano, by przestać bawić się w lukrowany przekaz?
Kiedyś mam wrażenie, że nie żyło się w takim oderwaniu od rzeczywistości i ułudzie. I dziś też we mnie nie ma zgody na taką hipokryzję.
Ale może patrzę na to inaczej? Bo kupiliśmy, odchowaliśmy, sprawiliśmy, oskubaliśmy. Potem Karol nacierał, trzymał trzy tygodnie w garze i wędził 4 dni.

I półgęski w naszym domu nie są wyrwane z kontekstu.

półgęski (1 of 16)

półgęski (6 of 16)

 

półgęski (11 of 16)

półgęski (14 of 16)

 

*zdjęcie ze skubania gęsi pochodzi z portalu http://discopoland.pl/ a zdjęcie półgęsków wprost z mojego domu.

** uprzedzając głupie pytania, nie nie jestem fanką disco polo

*** dla chętnych literatura tematu czy można skubać i tu jeszcze klik, warto się wczytać, by nie ulec manipulacjom. Zalecenia to nie zakaz.
a tu w skrócie

Na wniosek Komisji Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA)1
wydał opinię
naukową na temat praktyki podskubywania żywych gęsi w celu uzyskiwania puchu. W opinii
stwierdzono, że pobieranie piór od żywych gęsi może odbywać się bez zadawania im bólu i
cierpienia oraz kaleczenia ich, jeżeli odbywa się w drodze zbierania wypadających piór.
Podskubywanie żywych gęsi definiuje się jako usuwanie piór, które są dojrzałe w związku ze
zjawiskiem pierzenia się i nigdy nie wiąże się z niszczeniem tkanki.

 

Komentarze: 3
 • mamaLudinka
  Listopad 5, 2014

  wiesz, muszę Ci polukrowac co nieco, bo czytam i myślę sobie, ale mądra babka! no kurczę taka mądra! Jak to dobrze, że są tacy ludzie! Bo ostatnio niektórzy mnie zadziwiają swoją głupotą, hipokryzją, idiotyzmami, bo inaczej nie da się nazwać.

 • ana
  Listopad 6, 2014

  Też polukruje, bo mimo tematu kompletnie nielukrowanego, masz 100% racji. Ale co się dziwić, skoro ludziom przeszkadza nawet krowa w reklamie mleka, bo przecież mleko… jest z kartonu. A krowa je… obrzydza. Nie wiem, może ja, wychowana na wsi, inaczej patrzę na pewne rzeczy, ale też nie rozumiem robienia afery o rzeczy tak naturalne. A przynajmniej normalne dla naszych dziadków, nawet wojujących ze złem, nawet urodzonych w mieście.

 • Kamil
  Listopad 6, 2014

  poprawność polityczna kojarzy mi się z wolnością słowa -> nie dla głupców

Dodaj komentarz