Po co nam „żywa woda” czyli recenzja jonizatora wody Aquator Silver +

poniedziałek, Wrzesień 7, 2015 8 3

Gdy usłyszałam hasło „jonizator wody”, zupełnie nie wiedziałam co to za wynalazek. Przy czym byłam nastawiona od razu na nie, jonizowanie wody brzmiało prawie jak jej energetyzowanie;] Raczej zabawnie niż poważnie. Czy tak naprawdę jonizator wody może nas uzdrowić i zmienić jakość życia? I dlaczego najpierw warto zgłębić temat zanim się zaneguje sens działania urządzenia? Dzięki współpracy ze sklepem Moc Soków miałam okazje przetestować jonizator wody Aquator Silver +prasa yoda -2

Czym jest jonizator?

Jonizator wody to urządzenie które jest zbudowane z dwóch elektrod: dodatniej anody i ujemnej katody. Po włączeniu odbywa się dysocjacja, czyli rozdzielenie cząstek. Dzięki temu możliwe jest rozłączenie zasadowych jonów metali i jonów wodorotlenowych od kwasowych resztek.

prasa yoda -4

Po co nam taka zbędna wiedza i kto to wymyślił?

W 1972 roku, w Azji, w  Taszkiencie jeden z koncernów petrochemicznych zlecił zespołowi prof. S. Aliochina opracowanie cieczy, która zastąpiłaby drogą emulsję stosowaną przy pracach wiertniczych. Wykorzystano do tego wodę, którą poddano elektrolizie. Jednak po wdrożeniu jej do produkcji, okazało się, że robotnikom używającym tę wodę zaczęły szybciej goić się rany, poparzenia słoneczne,  egzemy. W ten przypadkowy sposób poznano właściwości lecznicze wody zasadowej a także kwaśnej.

prasa yoda -8

prasa yoda -15

Czym jest woda zasadowa, kwaśna i do czego służą?

O tym jaką mamy wodę decyduje jej Ph czyli ilościowa skala kwasowości i zasadowości roztworów wodnych związków chemicznych.  

Skala ta ma zakres od 0 do 14.

pH 7 to odczyn neutralny

Poniżej 7 to odczyn kwaśny

Powyżej 7 — odczyn zasadowy (alkaliczny).

Najlepsza do picia jest woda o pH 8,5 – 9,5, czyli woda alkaliczna. Woda, którą kupujemy do picia w sklepach tak naprawdę jest wodą kwaśną, jej Ph zwykle waha się od 5,5-7

prasa yoda -11

Do zastosowań zewnętrznych, jako produkt urodowy, pH 4 – 6. Woda alkaliczna czyli zasadowa przede wszystkim zapobiega i redukuje zakwaszenie organizmu. Zakwaszanie objawia się problemami z koncentracją, chronicznym zmęczeniem, rozdrażnieniem, spadkiem odporności).  Tworzy też odpowiednie środowisko do powstawania wielu chorób, w tym zmian grzybiczych, które są wstępem do procesów nowotworowych.

Picie wody alkalicznej pomaga przy dnie moczanowej, cukrzycy, wrzodach żołądka, zgadze, nadkwasocie, wzdęciach, miażdżycy, nadwadze, kamicy nerkowej.

prasa yoda -85Woda kwaśna, która powstaje jako „bonus” przy procesie jonizowania wody z kolei doskonale nadaje się do użycia zewnętrznego, do dezynfekcji, mycia warzyw i owoców, sprzątania, zewnętrznego stosowania przy grzybicach bądź też do higieny intymnej.

Woda srebrna z kolei znana jest już ze starożytnej Grecji, gdzie by zachować świeżość napoi przechowywano je i pito ze srebrnych naczyń. Również pandemia dżumy w XIII wieku ominęła przedstawicieli wyższych sfer, którzy na co dzień używali srebrnych naczyń. Lista schorzeń, na które działa woda srebrna jest tak długa, że wymienię tylko kilka – zapalenie spojówek, przeziębienia, oparzenia.

prasa yoda -87

Jak działa Aquator Silver +?

Jonizator jest bardzo prosty w użyciu i zawiera wyświetlacz w języku polskim. Ma pojemność 3 litrów, tak więc starcza na cały dzień. Przygotowanie wody żywej jest również bardzo szybkie. Średni czas elektrolizy przy wytwarzaniu wody jonizowanej to 4-5min.prasa yoda -82

Przez cały proces jonizowania wyświetlacz pokazuje nam, jaki akurat zachodzi proces i ile trwa.

prasa yoda -1

Jonizator jest wykonany z najlepszych materiałów. Anoda jest tytanowa i pokryta mieszanką tlenków rutenu i irydu. Natomiast katoda wytwarzana jest z nierdzewnej stali medycznej. Membrana odpowiada wymaganiom, które są stawiane dla substancji używanych w procesie elektro-aktywacji chemicznej.

prasa yoda -81

Produkcja odbywa się na Litwie, nie jest to zatem chiński bubel.

prasa yoda -84

W procesie jonizacji, na jonizatorze aQuator Silver + otrzymujemy 2,7 l wody alkalicznej i 0,3 litra wody kwasowej.

Co otrzymujemy w opakowaniu?

prasa yoda -76

prasa yoda -77

prasa yoda -78

prasa yoda -79

prasa yoda -80

 - jonizator  z wyświetlaczem w języku polskim

- trzy elektrody: anodę i katodę oraz elektrodę srebrną

- instrukcję obsługi w języku polskim oraz gwarancja

- wymienne membrany (starczają na ok. pół roku)

- kilkunastostronicową broszurę opartą o publikację „Woda zjonizowana, życie bez chorób”, która zawiera informację na temat tego dlaczego trzeba pić zjonizowaną wodę alkaliczną

- „Rekomendacje używania wody zjonizowanej i wody srebrnej” dr. Petras Sibilskis. Zawiera informacje dla ponad osiemdziesięciu chorób i dolegliwości odnośnie picia wody alkalicznej o odpowiednim pH, czy wody srebrnej. Dodatkowo informacje na temat dezynfekcji czy przygotowanie odpowiednej wody dla poprawy kwitnięcia kwiatów czy np. dla zwierząt.

- talerzyk do postawienia pokrywy

- Książka „Woda zjonizowana – życie bez chorób”

Czy bym chciała mieć taki jonizator i jak zmieniło się moje nastawienie po przetestowaniu?

prasa yoda -9

Chciałabym mieć, czas testowania był na tyle niedługi, że nie miałam szansy przekonać się na ile jest w stanie działać „woda żywa” od środka. Trzeba ją produkować na bieżąco, więc nie mogłam też poczynić zapasów. Pijemy bardzo dużo wody, więc myślę że w ciągu pół roku używania moglibyśmy mieć lepiej wyrobioną opinię na temat wyraźnej poprawy stanu zdrowia.

Im bardziej zgłębiałam temat, tym więcej rozumiałam. Między pierwszą myślą na temat jonizatora (co to za wydumka!), gdy nie miałam jeszcze żadnej wiedzy a tym co wiem i myślę dzisiaj (człowiek nieświadomie zakwasza organizm a woda alkaliczna tremu przeciwdziała) jest przepaść.

Woda kwaśna za to po kilku razach moczenia stóp wyraźnie wpłynęła na stan moich pięt, popękanych i zniszczonych od wiecznego chodzenia boso po domu. Wody srebrnej zrobiłam zapas, ponieważ można ją w ciemnej butelce przechowywać bez ograniczeń i zamierzam ją przetestować w okresie wzmożonych katarów i kaszli przywleczonych z przedszkola.

Generalnie urządzenie bardzo fajne, proste w użyciu, małych gabarytów – jest wielkości czajnika elektrycznego. Plastik bardzo porządny, brak zbędnych miejsc w których będzie gromadził się brud.

Jonizator kosztuje 1577 zł i dostępny jest w sklepie Moc Soków  

podobne wpisy

Komentarze: 8
 • Manola
  Wrzesień 7, 2015

  Uwielbiam Twoje opisy ciekawych urządzeń,masz dar przekonywania…Jeżeli sklep oferuje sprzedaż ratalną to może się skuszę…Tłoczyć oleju chyba nie będę, ale wody pijam cale mnóstwo.Czy do jonizatora nadaje się zwykła ,,kranówa?”

  • Ewa
   Wrzesień 8, 2015

   Do procesu jonizacji wody nadaje się tylko woda z kranu. Ja zakupiłam mój jonizator właśnie w Mocy Soków i polecamgo szczecze wszytkim moim znajomym. Bo to co tutaj napisane to jedno (najszczersza prawda) ale to co wytwarza się w tym naczyniu wyjmowanym to zupełnie „Inna para kaloszy” – że tak się wyrażę. Nie sądziłąm że możemy pić z wodą taki syf – bo inaczej tego nie nazwę. Zakup tego urządzenia był trafiony i nie żałuję ani jednej złotówki jaką na niego wydałam.

   • Księżniczka w kaloszach
    Wrzesień 8, 2015

    Ewa, ile masz już jonizator? Bo coraz bardziej chcę go mieć na zawsze na swoim blacie!

    • Ewa
     Wrzesień 8, 2015

     Jonizator mam już ok miesiąca i cały czas go testuję ale to co mi się rzuciło w oczy po pierwszym użyciu to sama różnica w smaku, a to co znajduje się w tym małym naczyniu to zgroza. Jak pokazuję znajomym co znajduje się w wodzie do picia to nie mogą uwierzyć własnym oczom. Z resztą Pani testowała urządzenie więc doskonale Pani wie. U mnie w domu nie pije się już żadnej innej wody niż ta z tego urządzenia.

     • Księżniczka w kaloszach
      Wrzesień 8, 2015

      Woda kwaśna zwyczajnie śmierdzi to bezsporny fakt!

 • sport212121
  Listopad 29, 2015

  Świetna recenzja :) Zastanawiałam się jaki jonizator wody wybrać dla siebie i jak działają dokładnie , dzięki za dokładną recenzję i dobrą wideo relację.
  Moja koleżanka przygotowała ciekawą animację o własciwościach wody z jonizatora.
  https://www.youtube.com/watch?v=8Ufyou2vRr8
  Co myślicie o takim przekazie?

  • Księżniczka w kaloszach
   Listopad 29, 2015

   Fajna animacja!

 • Mihalski
  Wrzesień 27, 2016

  oczywiście artykuł;)

Dodaj komentarz