Bezczynność w zasadzie jest mi obca

niedziela, Wrzesień 26, 2010 6 1

no może poza tak zwanymi dniami sanitarnymi – kiedy z założenia nie robisz nic, leżysz i odpoczywasz. Ale nie o tym bo na to czasu nie ma.
Jakiś czas temu widziałam ogłoszenie dotyczące naboru do projektu „ABC lidera wsi”, wysłałam zgłoszenie i nic. Uznałam zatem, ze wraz z zakończeniem projektu lniano – konopnego daję sobie trochę oddechu bo szkolenia są fajne ale są też męczące i absorbujące. Burzą codzienny porządek, trochę stawiają życie na głowie.
Tymczasem dostałam telefon, że zwolniło się miejsce, mankament jeden – 40 km od domu – co w weekend daje 4×40, trzy weekendy zajęte. Ale temat ciekawy.
Jak się okazało harmonogram jeszcze bardziej.
Samym wyzwaniem był dla mnie dojazd – bo sama jeszcze nie wyjeżdżałam „na trasę”. Ale dałam radę, jestem zuch dziewczyna.

Samo szkolenie dość zaskakujące. W harmonogramie zajęcia z tego weekendu ujęte jako warsztaty teatralno – oratorskie. Fajne zajęcia z emisji głosu, odgrywanie scenek rodzajowych, gry i zabawy integracyjne w formie pląsów. Zupełnie inna jakość, głowa strasznie zaabsorbowana i po tych dwóch dniach taka pełna, że aż ciężka.
A ludzie? Bo tak naprawdę to od nich zależy jak jest, to oni budują klimat i atmosferę. Są niesamowici, każdy z nich ma jakąś koncepcję siebie na polskiej wsi, wizje tego jak chce działać w swojej wiosce tematycznej – bo głównie do ludzi tworzących wsie tematyczne to szkolenie było adresowane.
Sama jestem zaskoczona że takie fajne pomysłu ludzie mają.
Wrzucam zatem namiary, może ktoś z Was będzie w okolicy i będzie miał chęć na zobaczenie ‚z czym to się je”

„Chleb z Przygodą” w miejscowości Ruda

Specjalizacja wsi opiera się na temacie chleba, mąki i zdrowia. Oferta obejmuje m.in. fabularną grę terenową „Z Kotem w Butach i Młynarczykiem”, zwiedzanie starej kuchni i jej wyposażenia, własnoręczny wyrób chleba, pokaz mielenia mąki, warsztaty plastyczne oraz zabawy ruchowe nad stawem „Kozłówka”
Katarzyna Kozłowska, tel. 600 076 661

„Przysiółek Pacowa Chata” w miejscowości Krypno

Specjalizacja gospodarstwa tematycznego nawiązuje do tradycji szlacheckich. Oferta obejmuje m.in.: zwiedzanie muzeum „Pacowa Chata” w którym zgromadzone są sprzęty związane z historią i kulturą regionu, poznawanie historii i zwyczajów szlacheckich, poszukiwanie skarbów, gry i zabawy szlacheckie – oferta wsi.
Barbara Pac, tel. 510 509 030

więcej o wioskach tematycznych można znaleźć tu klik

P.S. z chlebowej wsi od Kasi dostałam prawdziwy zakwas, zatem jest szansa na rewelacyjny chleb, bo jej wypieku jadłam, i przepadłam;]

Komentarze: 6
 • lambi
  Wrzesień 26, 2010

  Jesteś zuch baba, jesteś, a na dodatek masz końskie zdrowie :)) Ja po jednej wizycie w sklepie z ubraniami dla dzieci (przedszkolak no to musi; musi, bo wodę ma w piwnicy; bo pora roku się zmieniła itp) mam dość i zakwasy w nogach od łażenia a w rękach od grzebania w wieszakach:) A Ty kochana chleb upieczesz, wełnę namotasz i jeszcze po tańcach masz siłę wrócić sama do domu hehe:))
  Pozdrawiam cieplutko pracusiu:)

 • MariaPar
  Wrzesień 27, 2010

  Nie ma czasu na nudę. Prawdziwe wyzwania.
  Pozdrawiam serdecznie

 • bestyjeczka
  Wrzesień 27, 2010

  Zawsze zaskakujesz jakimś nietypowym projektem…szkoda że to tak daleko ode mnie :-(

 • Los alpaqueros
  Wrzesień 27, 2010

  Nie wiemy dlaczego do tej pory tu nie trafiliśmy,ale już nadrobiliśmy i będziemy.

 • czaroffnica
  Wrzesień 27, 2010

  ale ja Ci tak cholernie i z życzliwością, po ludzku ZAZDROSZCZĘ!

 • Aga Wó. i Wojtek Wr.
  Wrzesień 27, 2010

  Ja Ci to samo co czaroffnica:):):)A mnie się dzisiaj TAK strasznie nic nie chce, o TAK strasznie!:) A TAK powinnam pracować, a czym bardziej powinnam,tym bardziej mi się nie chce:)

Dodaj komentarz