Krawat czy emocje?

środa, Październik 25, 2017 1 1

Ważne dni dla naszych bliskich, ich święta, małe czy też wielkie rocznice zawsze były momentem, gdy gorączkowo szukałam prezentu. Sporo lat wstecz po prostu z ułożonym w głowie planem ruszałam na podbój sklepów, później, wraz z wręcz nieograniczonymi możliwościami zakupów w sieci przeczesywałam internet w poszukiwaniu tego najlepszego podarunku.18143

Termos, zestaw do serwowania wina – czyli co kupić mężczyźnie

Jakoś tak się zawsze układało, że najwięcej trudności sprawiały mi prezenty dla najbliższych mężczyzn -  Karola, taty, teścia. Skąd trudność? W życiu przychodzi moment, kiedy widzisz, że po prostu kolejny t-shirt, zestaw do otwierania wina, gogle narciarskie czy termos to średni pomysł. Okazje bowiem zdarzają się częściej, niż zużywają podarowane rzeczy. W pewnym momencie, gdy kolejną godzinę ślęczałam przed ekranem w poszukiwaniu „czegoś ekstra” znalazłam idealną koncepcję. Prezent w postaci emocji.

Prezent-Lot-widokowy-VIP-zdjecie-2-1

Prezent w postaci przeżyć

Pamiętam doskonale, gdy Karol miał swoje imieniny. Ja byłam jeszcze wtedy dziewczyną z ogólniaka, on już studentem. Pomysł na prezent był z jednej strony bardzo prosty, a z drugiej strony niezwykle romantyczny. Poprosiłam go, by rano, przed wykładami znalazł dla mnie godzinę, byśmy mogli się spotkać w parku. Bladym świtem wstałam, przygotowałam na wynos romantyczne śniadanie, stolik turystyczny, kawę w termosie, serwetę na stół i miliard wyciętych z papieru serc. Dojechałam z tym majdanem do parku, rozłożyłam się przy naszej „umówionej” ławce i czekałam. Gdy się pojawił, wiedziałam, że to jest własnie najlepszy prezent jaki można komuś podarować. Emocje, jakie się przeżywa doznając zaskoczenia, emocje prezentu bez namacalnego pudełka z kokardą.

Co można podarować?

Emocje, które możemy podarować to wzruszenie, zaskoczenie, zdziwienie, podniecenie, wdzięczność, odprężenie, ekscytacja, ciekawość, euforia, harmonia, entuzjazm, spokój rozanielenie. Lista tego, co może poczuć obdarowany prezentem opartym na emocjach jest niezwykle długa.

Jak podarować emocje?

Bardzo często, mimo, że wiemy, że ktoś z naszych bliskich marzy o przeżyciu czegoś niesamowitego nie mamy możliwości technicznych na zrealizowanie tego.
Wielkim marzeniem Karola była od zawsze jazda monster truckiem. Zawsze z zapartym tchem oglądał takie auta potwory, które bez wysiłku pokonują przeszkody, miażdżą wraki innych samochodów. Szukając mu w tym roku prezentu na imieniny znalazłam możliwość kupienia mu tych emocji zamiast kolejnej płyty czy myśliwskich spodni.
Sklep Katalog Marzeń daje szansę na spełnienie tych wszystkich chłopackich marzeń, z jazdą czołgiem włącznie (choć przyznam, że na to ja mam niesamowitą chrapkę). Gdy przeglądam kolejne możliwości w postaci lotu wiatrakowcem czy strzelania z rewolweru widzę, że możliwości są nieograniczone wręcz. Można nawet poczuć adrenalinę za kierownicą TIRa czy autobusu.ekstremalna-jazda-monster-truckiem-warszawa-zdjecie-5-18

Czasami nie warto brnąć w kolejny krawat, książkę, której nikt nie przeczyta czy zestaw kluczy nasadowych. Warto najbliższym podarować emocje, marzenia z dzieciństwa, których nigdy wcześniej nie udało się spełnić!

 

1 Komentarz
  • basela
    Październik 27, 2017

    Super sprawa. Ja podarował z synowi na 18 urodziny skok ze spadochronu ( wiedziałam, że lubi adrenaline) Pamiątka i emocje na całe życie. MAMY zdjęciami film. Zgadamy się z Tobą całkowicie, że fajna to sprawa.

Dodaj komentarz