2015.03.29_warsztaty świąteczne_baner

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych to czas kiedy świat budzi się do życia. Po przednówku wreszcie będzie można najeść się do syta :) 
A może przygotujemy się do tego czasu wspólnie?
Zjemy żur ugotowany na piecu kaflowym. Z kwileniem kurczaków w tle zrobimy:
pisanki malowane woskiem pszczelim i naturalnymi barwnikami
(m.in. czerwoną kapustą, cebulą, korą dębu)
wysiejemy owies,
nastawimy zakwas na żur,
upieczemy piaskową babę w piecu chlebowym.
Zapraszamy do świątecznych przygotowań z Dworzyskiem i Stajnią Zamczysk.

Kiedy? 29.03.2015 niedziela
O której? 10:00-15:00
Gdzie: Stajnia Zamczysk, Zamczysk 20
Zapraszamy dorosłych oraz rodziców z dziećmi.
OSOBA DOROSŁA: 80zł/os.
DZIECKO: 50zł/os.
ZAPISY: stajniazamczysk@gmail.com
Liczba miejsc ograniczona. O potwierdzeniu uczestnictwa decyduje wpłata.

 

Zostań traperem

Warsztaty traperskie Stajni Zamczysk 
To jedyna taka formuła na Podlasiu !
18-19 Kwietnia 2015 r

Dwa dni pełne wrażeń dla ludzi kochających przygody!

Filarem naszych projektów są znakomici instruktorzy, z wieloletnim doświadczeniem oraz ciekawy scenariusz warsztatów, które wciąż doskonalimy z myślą o naszych klientach .
Waszym przewodnikiem traperskim będzie najlepszy w Polsce survivalowiec Bartosz Gorayski, zaś gospodarzami i nauczycielami końskiego języka Paulina Herman i Karol Ilkowski.
Staramy się ożywiać tradycyjne sposoby życia i radzenia sobie w terenie stosowane przez naszych przodków i za każdym razem jest to jak podróż w czasie . Prezentujemy zapomnianą wiedzę oraz promujemy tradycję .
Nasze warsztaty to także wspaniała gra terenowa ze scenariuszem fabularnym który ubarwia czas spędzony z nami .
W czasie dwudniowych spotkania proponujemy następujące bloki tematyczne

Warsztaty obozowania -
Wspólnie budujemy chatkę lub duży myśliwski szałas , wyposażamy go w zaimprowizowane sprzęty jak również czynimy z niego bazę by spędzić w nim noc pod gwiazdami . To ciepłe i przytulne schronienie stanowi o niepowtarzalnej atmosferze czasu który będziemy spędzać wspólnie .

Warsztaty zaklinania koni –
Wraz z nami poznacie język koni, język który odszedł w zapomnienie. Język, który nasi przodkowie doskonale znali. Poczujecie moc jaka w Was drzemie, nauczycie się jak umiejętnie wykorzystywać drzemiącą w Was energię, jak tańczyć z koniem i rozumieć jego język

Warsztaty czarodzieja ognia –
To sztuka niecenia ognia pradawnymi metodami wyłącznie z naturalnych materiałów . Szansa dla każdego kto ma chęć nauczyć się tej sztuki z pierwszej ręki . Prezentujemy kilka metod stosowanych od tysiącleci , również takich o których praktycznie nie ma wzmianek . Własnoręcznie rozpalony ogień da nam nie tylko ciepło lecz także podbuduje , pomoże uwolnić dobrą energię a jego kolory i ciepło w niemal terapeutyczny sposób ukoją zarówno ciało jak i duszę . To klucz do tego by w udany sposób spędzić noc w hotelu pod gwiazdami .

Warsztaty zbieracko – łowieckie –
Wiedza o roślinach jadalnych , ziołach jak również wszelakich przydatnych skarbach natury które można zabrać do obozowiska i z powodzeniem wykorzystać . Zdradzimy także sekrety polowania na drobną zwierzynę bez broni . Naszym mottem jest to by nie skrzywdzić żadnego zwierzęcia a jedynie poznać pewne sposoby .

Warsztaty dzikiej leśnej kuchni –
To kochają wszyscy nasi uczestnicy , wspólnie dokonujemy kulinarnych czarów lecz stosując tradycyjne metody i nie koniecznie używając nowoczesnych naczyń .
Gotujemy potrawy na otwartym ogniu , w popiele , glinie , liściach mchu ect .
Budujemy ruszty , używamy kamieni , są także tradycyjne kociołki które można zawieszać nad paleniskiem . Większość potraw pochodzi z łąki , lasu i jest własnoręcznie zebrana .
Nasze podpłomyki zarówno przaśne jak i drożdżowe pieczone na gorących kamieniach czy rusztach smakują jeszcze lepiej z własnoręcznie przygotowanymi daniami .

Czy będzie pasjonująco? Na pewno! Będzie gra terenowa, marsz m.in. na orientację , nocne zadanie z latarkami, poszukiwanie ukrytego skarbu, gry zespołowe w tym pochodzące ze średniowiecza , zapraszamy gości z instrumentami muzycznymi , będą gwiazdami wieczoru . Spędzamy wspólnie jedną noc więc jest to także zielona noc więc przewidujemy dobrą zabawę .

Czego na pewno nie będzie? Dostępu do WiFi, drinków z palemką, skórzanych sof i muzyki na cały regulator z auta. Zatem jeśli jesteś żądny tego typu rozrywek, możesz być rozczarowany. Za to na pewno znajdziesz intensywny kontakt z naturą, wyciszenie i reset od codziennego szaleństwa.

zapisy i info
stajniazamczysk@gmail.com
400 zł

No Comments Yet.

Dodaj komentarz