Telewizja kłamie?

czwartek, Grudzień 11, 2014 25 1

Ano właśnie. Po emisji odcinka o nas w Domo+jest reakcja. W 99,9 % pozytywna. Ale czasami się zdarza też Ziutek. Ziutek, co się właśnie podpisuje per Ziutek. I teraz będzie się czuł doceniony, albowiem jego próżne ego zostanie połechtane. Ziutek pisze: „Nie róbcie ludziom wody z mózgu”. A zatem czy telewizja kłamie?telewizorki (17 of 25)

Znajomi, przyjaciele, rodzina nie wyczuli fałszywej nuty. Raczej wyłapywali niuanse, jakie mogą tylko wyłapać osoby, które nas znają dobrze. Okazało się na przykład, że moja przyjaciółka, z którą znamy sie jak łyse konie, z zaciekawieniem obejrzała fragment o koniach. Bo przez tyle lat gadamy o wielu rzeczach, ale nigdy nie o koniach, nigdy nie robiłyśmy nic razem w stajni, nie widziała jak jeżdżę. Taka zabawna sytuacja.

telewizorki (3 of 25)

telewizorki (6 of 25)

telewizorki (20 of 25)

telewizorki (15 of 25)

telewizorki (8 of 25)Inny znajomy, nie wiem czy do końca w żartach powiedział mi, że z filmu  jasno wynika, że wszystko robi Karol a ja „nic nie robię, tylko zajmuję się dzieckiem”.

Padłam.
Powstałam.
I zasuwam dalej.
Cicho westchnąwszy, że bycie matką to nie praca.

telewizorki (4 of 25)

telewizorki (5 of 25)

telewizorki (22 of 25)

telewizorki (14 of 25)

telewizorki (7 of 25)

telewizorki (16 of 25)

W tym tygodniu trafiła się nie lada gratka, przyjaciel wrócił z Włoch, świetnie gotuje, proszona kolacja, znajomi, te sprawy.
Po zapytaniu ogółu gdzie Lew, pada żart, który zresztą zręcznie ciągniemy, że Lew jest postacią wirtualną, ze istnieje tylko w szeroko pojętych „internetach”;] Choć wszyscy doskonale wiedzą, że młody człowiek został oddelegowany na noc do dziadków.
Prosta sprawa, kiedyś nie mając dziecka, nie rozumiałam czekając na zaproszone całe rodziny do nas, czemu przychodzą bez dzieci. Dziś rozumiem doskonale, rodzic nie cyborg. Potrzebuje czasem kontaktu z dorosłymi.

telewizorki (23 of 25)Czy zatem jeśli czegoś nie widać to nie istnieje?
Czy jeśli czegoś nie pokazuję na blogu, to znaczy że tego nie ma?
Czy jeśli czegoś film nie pokazuje, to telewizja kłamie?

telewizorki (1 of 25)

U mnie też bywają przypalone kotlety, bunty dwulatka czy klejąca podłoga.
Jestem dalej tym samym człowiekiem, nie rozdaję autografów w GSie.

telewizorki (19 of 25)

Więc drogi czytelniku – nawet jak nie widzisz swojego głupiego komentarza na blogu, bo zwyczajnie odsiałam ziarno od plew, a konstruktywną krytykę od hejtu, to wcale nie oznacza, że to  nie zostało powiedziane.
A tylko moja kultura osobista nie pozwala mi na to, żeby odpowiedzieć ci w podobnym tonie!

 

A nasza telewizja nie kłamie na pewno. Jest dokładnie taka jak ją widzimy!
Półka telewizor i rameczka prosto od – Up Warsaw (pamiętacie wpis o pokoju Lwa? – samolot również pochodzi od nich!)
Up!Warsaw na instagramie 
Up!Warsaw na Facebooku

A dla Was mega gratka!
Do wygrania ramka telewizorek od Up!Warsaw

telewizorki (21 of 25)
Co należy zrobić by go wygrać? Zostawić komentarz a w nim napisać, jak kreatywnie można wykorzystać taki telewizorek!

Spośród uczestników konkursu na blogu, facebooku i instagramie Księżniczki, wylosuję 16 grudnia zwycięzcę, by zestaw zdążył dotrzeć jeszcze pod choinkę!
I przypominam jeszcze o dwóch innych konkursach tu i tu

Komentarze: 25
 • Kasia (anielisko)
  Grudzień 11, 2014

  Ja wykorzystala bym telewizor jako ramę na zdjęcie moje i moich chłopaków. Ale zdjęcie nie takie jak z tv gdzie mama wygląda jak milion dolarów a dziecko jest rumiane i czyste. Nasze zdjęcie byłoby inne. Z ogrodu, plaży a może wyrka. Prawdziwi i szczęśliwi.

 • Lucy Mayday
  Grudzień 11, 2014

  hah! taki telewizorek byłby idealny dla koneserów przyrody, którzy często przemierzają kraj i świat koleją. taka namiastka swojskości i kojącego relaksu w miejsce programów typu „trudne sprawy”

 • Joanna Tecza
  Grudzień 11, 2014

  Telewizorek boski! Jako matka dwulatki wykorzystalabym go w podobmy sposób jak Lew – wszelkie ludziki do środka. I historyjek wszelkie tworzenie :-) Oprócz ludzików dodałbym charakterystyczne budowle (wieża Eiffla przede wszystkim!), bo moje dziecko je z jakiegoś powodu uwielbia. Oprócz tego telewizorek wykorzystalabym do czytania książeczek. Książka do środka i czyty/oglądamy obrazki :-). Taki telewizorek by nam na pewno posłużył. A i byłby jedynym wykorzystywanym w domu. Bo my nie-telewizorowi w ogóle.

 • Ola
  Grudzień 12, 2014

  Kłamie, nie kłamie ;) ale dzieki programowi poznałam Was, waszego syna o fajnym imieniu ( tak, tak, tez na początku z niedowierzaniem powtarzałam, a z kazdym powtórzeniem podobało mi sie coraz bardziej), wasze konie , psa itd.
  A co do telewizorka to mam 3 koty, podejrzewam, ze miałabym kot tv. Miła odmiana od rybka tv ( akwarium) i gil tv ( karmniki na dworze)

 • Ewa H
  Grudzień 12, 2014

  Ja też nie będę oryginalna i wykorzystałabym go tak jak Wy go wykorzystujecie.Świetny sposób na oglądanie tv! Mamy w domu niezły zwierzyniec (nawet podobnego łosia do Waszego mamy ;)).Dwuletni synek bardzo lubi nim się bawić,zresztą to dla Niego forma ćwiczeń zalecona przez panią neurologopedkę bo mamy troszķę problemów ale to nie czas i miejsce,żeby o nich pisać.Ramka naprawdę rewelacyjna i myślę,że zrobiłaby furorę w naszym domu,a koledzy i koleżanki Pawełka i mojej dużo starszej córki byliby zdumieni w jaki świetny sposób można oglądać telewizje.No i tv przez ramkę na pewno nie kłamie ;) Pozdrawiam tych wszystkim którym program się podobał i tych którzy dopowiadają sobie inny end. ;)

 • asiaK
  Grudzień 12, 2014

  ramka na rozkład tygodnia, co u nas w domu leci czyli co popołudniu razem z synem będziemy robić lub
  plusy i minusy zarobione przez młodego łobuza
  lub zdjęcie typu „tego Pana nie obsługujemy”
  i oczywiście ozdoba do półki z traktorami bo telewizja rolnicza to u młodego podstawa a nie tylko „rolnik szuka żony” czy tam brony;)))

 • Natalia
  Grudzień 12, 2014

  Telewizor extra. Myślę, że najpierw miałaby fajna zabawę córka a potem ja ;) Jako półkę w pokoju bym wykorzystala.

 • Wegner-Keiling Patrycja
  Grudzień 12, 2014

  Telewizorek to nie tylko fajny design ale świetna zabawka edukacyjna – tak tak edukacyjna. Dzieci mogą przygotować dla rodziców całą ramówkę począwszy od wiadomości z podwórka, informacji o pogodzie, na filmach kończąc. Dzieci moga rozwijać w sobie umiejętność płynnego mówienia, opowiadania o tym co je otacza oraz rozwijać wyobraźnię, którą prawdziwa telewizja zabija lub wypacza. Wykorzystywałabym go do urozmaicenia nauki szkolnej. Zamiast ślęczęć nad książka i uczyć się wiersza lub slówek Kacper mógłby prowadzić program edukacyjny a mama, tata i siostra byliby stalymi wdzami.

  Telewizor, ciężka sprawa to nie dobra jest zabawa,
  ale mamy rozwiązanie – tv z drewna na śniadanie.
  Telewizor czarodziejski, który jest przyjazny, sielski.
  Który oczu nie popsuje a co zagra zdecydujesz.
  Ekologom polecany bo do prądu nie włączamy.
  Wyobraźnię rozwijając szybko niczym wiejski zając.
  Dośc mam plazmy już w salonie ona jest tą wersją gorszą.
  Chcę dziś plazme tą wymienić na telewziorek od Up Warsaw.

 • Siłaczka
  Grudzień 12, 2014

  Piękne zdjęcia! Jestem pod wrażeniem.

  Co do Waszego filmu – o rany, skoro kręciliście przez 3 dni (dobrze pamiętam?), a film trwa poniżej pół godziny – to wiadomo, że nie będzie on idealnie oddawał rzeczywistości. Zawsze będzie to kolaż z najlepszych i najważniejszych fragmentów i ujęć. myślę, ze normalny odbiorca to rozumie ;) A hejterzy są wszędzie.

  Telewizorek ekstra. Ja chyba wykorzystałabym go do sesji zdjęciowej – pstryknęłabym serię zdjęć przez niego, typu „moje życie jak film” :p

 • Iza
  Grudzień 12, 2014

  Oglądam od czasu do czasu ten program. Wasz odcinek koniecznie musIałam obejrzeć. Bardzo fajnie wyszło. A co do komentarzy zawsze będą różne i mimo usilnych starań zawsze ktoś coś zrozumie inaczej. Może przytoczę słowa pewnego psychoterapeuty: jestem odpowiedzialny za to co mówię, nie za to co słyszycie.
  A co do telewizorka ( tak jest super) To wykorzystalabym ramkę do wydawania posiłków, nie tylko dzieciom ( taki mały performance dla domowników), teatrzyk jest chyba oczywisty, można w nim ustawić rybki w akwarium, lub może posłużyć jako taca ze snakami na przyjęciu.

 • prunelka
  Grudzień 12, 2014

  ramka świetna, zdjęcia z ramką też fajne, zabawne bez wymuszania.
  Widziałam odcinek na Domo+
  Telewizja nie kłamie, telewizja kreuje świat, żebyśmy go zobaczyli takim jaki jest nam przedstawiany. ;-)

  • Ola
   Grudzień 12, 2014

   Prunelka, fajnie napisane o tej telewizji :)
   Pozdrawiam Ola

 • Ewa
  Grudzień 12, 2014

  Wprowadziłam komentarz i nie ma..Dobra próbuję raz jeszcze ;) Nie będę oryginalna i ramkę wykorzystałabym w podobny sposób w jaki Wy ją wykorzystujecie.Mamy w domu niezły zwierzyniec i łosia też ;) prosto od wujka ze Szwecji :).Myślę,że to doskonały sposób na oglądanie tv.Mój dwulatek i Jego znacznie starsza siostra byliby zachwyceni historyjkami opowiadanymi w tv ”Wesoły domek”. Nasza domowa telewizja zrobiłaby furorę wśród naszych znajomych i ich dzieciaków bo przecież każdy chciałby wystąpić w telewizji i być słynnym i lubianym :).Pozdrawiam wszystkich tych którym program z Waszym udziałem się podobał i tych etatowych narzekaczy,którzy dopisują inny end.

 • Kasia
  Grudzień 12, 2014

  Witam serdecznie, ja moją ramke wysłałamym dalej w świat ;-))) zrobiłabym najpierw zdjęcia nam ( chwile z życia naszych pasji mojej rzeźby, męża jak tatuuje w swoim studiu, gra na perkusji z chłopakami), moment z życia naszych koni, kozy, piesków i kotów, zdjęcia bym wydrukowała i razem z ramką i liścikiem wysłała do bliskich nam osób z prośbą, żeby zrobiły to co my i wysłały ramke dalej w świat do kolejnych bliskich wraz ze wszystkimi zdjęciami, do dawno nie widzianych rodziny, przyjaciół, których niestety większość mieszka daleko daleko…fajny pomysł chyba mimo wszystko go zrealizuję ;-)) pozdrawiam cieplutko folkową Bratnią duszę ps.program w domo super, mamy podobne życie, życzę dużo siły bo wiem ile jej na codzień potrzeba ..;-)

 • Karolina
  Grudzień 12, 2014

  Niestety takich „Ziutków” nie brakuje… Mali, niedowartościowani, smutni ludzie próbujący żyć cudzym życiem. Szkoda nerwów i czasu na nich…można tylko współczuć ;-)
  A Ty Księżniczko powstań, popraw koronę, głowa do góry, kalosze na stópki i krocz nadl dumnie przez swój „nieprawdziwy świat” ;-) i zajmuj się dalej swoim „nicnierobieniem” ;-) bo świetnie Ci to wychodzi!!! Jesteście wspaniali!!! Wy Troje, wasi zwierzęcy Przyjaciele, to co robicie, to jak żyjecie…i nawet kiedy zdarza się Wam coś co nie jest idealne, to też jest wspaniałe, bo tylko nam przypomina, że jesteście zwykłymi ludźmi, takimi jak każdy :-) tylko macie cudowną pasję, miłość i sposób na życie :-D Bądźcie tacy nadal a „Ziutki” niech sobie kupią maść na ból dupki ;-) bo im ją zazdrość i żal ściska ;-)

  Pozdrawiam
  Karola

 • Magda
  Grudzień 12, 2014

  Dzień dobry :)
  Drewniany telewizor wykorzystałabym jako organizer na swoim biurku. Biurko jest duże więc bez problemu się na nim zmieści. Uwielbiam wszelkiego rodzaju artykuły papiernicze, czyli kalendarze, kalendarzyki, notesy, karteczki samoprzylepne, markery, zakreślacze, długopisy, ołówki, koperty, kartki pocztowe… To wszystko ZAWSZE jest mi potrzebne i MUSI być pod ręką ;). Idealnie byłoby gdyby to wszystko leżało w drewnianym telewizorze. Chętnie pooglądałabym w nim to na co lubię patrzeć :)
  Pozdrawiam,
  Magda :)

 • Alicja Mikołajczak
  Grudzień 12, 2014

  Zdecydowanie do odgrywania w nim teatrzyków…taki prawdziwy tv – rewelacja – można odgrywać różne scenki – udawać serial, reklamę, wiadomości – frajda dla całej rodziny…a w przerwie między audycjami ustawiałabym ramkę przy akwarium na baterie, bo ono ma mało atrakcyjną szatę graficzną zewnętrzną :)
  Pozdrawiam
  Alicja Mikołajczak
  alicja7-84@o2.pl

 • marlena
  Grudzień 12, 2014

  Nie wiem jak można Was negatywnie oceniać za ten program.Ja jeszcze bardziej zapragnełam do Was przyjechać. Jednak Kraków tak daleko..

 • TakiTo
  Grudzień 12, 2014

  Jak to się czasem mawia, że są 4 prawdy: Twoja wersja, ich wersja, PRAWDA i to co się na prawdę dzieje (wydarzyło). Każdy ma wybór ;) Pięknie Tam u Was i tyle, a telewizorek bomba gadżet. Pozdrowienia z południa!

 • anna
  Grudzień 15, 2014

  Rzuciłabym telewizorek na pastwę Mojej Córci. Ona ma takie pomysły, że choćbym myślała tydzień to jej nie dorównam. Ma dziewczyna wyobraźnię i już :) Pozdrawiam.

 • Asia eł
  Grudzień 15, 2014

  „Alu co byś zrobiła gdybyś miała taką ramkę?!”- zapytałam swoją prawie 6latkę
  „Bym narysowała różne obrazki. Bym sobie je wkładała do telewizorka i codziennie miałabym inną swoją bajkę” – odpowiedziała :)

 • Aneta
  Grudzień 15, 2014

  W tym pięknym designerskim telewizorku codziennie oglądałabym i podziwiała moje cudownie szczęśliwe życie. Tak. Upajałabym się nim, naszym spokojem. Widziałbym w nim same dobre rzeczy i przypominała sobie jak bardzo nam dobrze i że nasze problemy to tylko małe problemiki.

  Pozdrawiam cieplutko Aneta i Zosieńka

 • Darek
  Grudzień 16, 2014

  Zastanawia mnie pod jakim adresem był skierowany komentarz „Nie róbcie ludziom wody z mózgu”? Jeśli pod Twoim i Karola jako występujących w programie to brzmi to absurdalnie. Ludzie, którzy telewizji nie oglądają, telewizora nie posiadają oraz wybrali inny sposób na życie nie są w stanie telewidzowi Ziutkowi w temacie robienia z mózgu wody większej krzywdy uczynić. Hejterski komentarz uzewnętrznia jedynie rozpacz nad samym sobą. Czy telewizja jest winna wodzie w ziutkowej głowie? – prawdopodobnie częściowo tak. Czy taki program telewizyjny pokazujący, że można inaczej robi wodę z mózgu? – nie robi. Burzy on jedynie spokojną wodną toń jaka się ustała dzięki budowaniu światopoglądu na mierzeniu wszystkiego i wszystkich wyłącznie własną miarą. Jeśli więc oglądany obraz odbiega od tego wzorca jest fałszywy i zakłamany a w rzeczywistości jest szansą na przemyślenie i zmiany czegoś w swoim życiu pod wpływem zapoznania się z życiem innych. Co zatem widać na filmie? Widać efekty pracy i bycia konsekwentnym w wyborze swojej drogi. Życie na wsi w większości sielanką nie jest. Widać zadowolenie z siebie, gdy wieczorem Paulina po pracowitym dniu może usiąść przed komputerem, prowadzić blog i dzielić się przemyśleniami z danego dnia. Widać sukces bo właśnie sukcesem jest gdy Karolowi chce się wstać tak wcześnie by doglądać zwierząt, ponieważ właśnie tym chce się zajmować. Nie widać za to godzin, dni czy już lat ciężkiej pracy w tym gospodarstwie. Telewizja nie pokazuje wszystkiego bo żaden program nie może tyle trwać. Każdy obraz czy nawet zdjęcie można zrobić tak by odbiorca zrozumiał to inaczej niż miało miejsce. Można się doszukiwać tego typu spraw, ale czy akurat w tym przypadku? Jeśli ktoś reaguje tego typu komentarzem jak Ziutek to dlatego, że poczuł się czymś dotknięty, Niektórym do nienawiści wystarczy to, że ktoś inny żyje tak jak tego pragnie i jest szczęśliwy. W tym przypadku należało się domyślić występowania pewnej prozy życia i nauki na błędach przy wyzwaniu takim jakie podjęłaś z Karolem. Skoro Ziutek nie domyślił się oznacza, że woda jest już zrobiona i to od dłuższego czasu.

  • Księżniczka w kaloszach
   Grudzień 18, 2014

   A może Ziutek za dużo ognistej wody używa? Pozdrawiam ciepło!

 • Księżniczka w kaloszach
  Grudzień 17, 2014

  Telewizorek leci do Kasi – tej od komentarza o ramce wysyłanej w świat, a baloniki drewniane do Katarzyna Dobrzańska, która zostawiła komentarz na facebooku. Czekam na adresy!

Dodaj komentarz